استفاده از دست رباتیک برای سوا کردن میوه در یک فروشگاه آنلاین بریتانیایی +‌ ویدئو

ارسال پست
fns4565
پست: 4
تاریخ عضویت: شنبه 14 اکتبر 17, 10:16 am
تماس:

استفاده از دست رباتیک برای سوا کردن میوه در یک فروشگاه آنلاین بریتانیایی +‌ ویدئو

پست توسط fns4565 » شنبه 14 اکتبر 17, 10:24 am

تصویر
یک خرده‌فروشی آنلاین به تازگی در حال آزمایش یک دست رباتیک است تا بتواند برای انتخاب و سوا کردن میوه و سبزیجات از آن استفاده کند. این ربات بدون له کردن میوه‌ها و سبزیجات آنها را برای مشتریان بسته‌بندی می‌کند.
به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از گاردین، این فروشگاه آنلاین «اوکادو» (Ocado) نام دارد و یک انبار ماشینی شده در اَندووِر واقع در همپشایر دارد که ربات‌ها در آن، جعبه‌های حاوی اقلام خاص را که تشکیل‌دهنده سفارش مشتریان هستند، دستچین و سوا می‌کنند.
این ربات‌ها در حال حاضر، کار انتخاب اقلام را به اتفاق یک تیم انسانی انجام می‌دهند. اما در آینده، دست رباتیک می‌تواند جایگزین آن ربات‌ها شود.
همچنین، یک ربات انسان‌نما به نام «وردست» (Second Hands) نیز در حال ساخت است که قرار است عهده‌دار امور نگهداری و تعمیرات شود.
تصویر
ربات وردست اوکادو، به عنوان یک تکنیسین تعمیرات، همراه با همکار انسانش
الکساندرو وویچا، سخنگوی اوکادو، در مورد این ربات‌ها می‌گوید که این چیننده میوه و سبزی بخشی از یک پژوهش پنج ساله به نام «سوما» (Soma) است که هزینه‌اش توسط اتحادیه اروپا تامین می‌شود و پنج دانشگاه اروپایی به علاوه کمپانی دیزنی در آن مشارکت دارند.
به گفته او، این دستگاه نمایشی، یک نمونه پیش‌تولید اولیه است.
او در ادامه می‌گوید: «تلاش دست‌اندرکاران این عرصه تا پیش از این معطوف به استفاده از تعدادی ساکشن کاپ (با ایجاد خلاء اجسام را به خود می‌چسباند) روی دست‌های رباتیک سه انگشتی بوده ‌است. تلاش ما بر این است که عین حرکات دست انسان را تقلید کنیم. عملکرد این دست بر اساس فشار هوا است که حرکات انگشتان رباتیک را کنترل می‌کند. ما در تلاشیم که با بهره‌گیری از بینایی کامپیوتری (Computer Vision) امکان تشخیص محصولات را نیز به این دست بدهیم».
هم‌اکنون، تنها قابلیت این دست در چیدن و برداشتن محصولات در حال نمایش داده شدن است. ولی در نهایت، این ربات از طریق «فراگیری ماشینی» خواهد توانست تشخیص دهد که یک میوه تا چه حد رسیده است.
همچنین انتظار می‌رود که این دست، بتواند اقلام دیگری را که نیاز به مراقبت و دقت زیادی برای برداشتن دارند، همانند بطری‌ها و مواد شوینده، بردارد و جابه‌جا کند.
تو را مرور می کنم به تکرار؛
تا خاموشی ام، نشان از فراموشی ام نباشد ...

ارسال پست

بازگشت به “بسته بندی”